0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Alexandrite Lazer Epilasyon

Açık nitelik cilt, siyah tüylerde etkilidir. Bütün yeryüzünde ve Ülkemiz de en bir sürü seçim edilen sistemdir. Çoğunlukla Türk insanı açık tenli, siyah kıl yapısına sahiptir. Alexandrite lazer kıl köküne erişerek daimi ve gösterişli netice alınmasını olanağı sağlar. Dinamik soğutma sistemi yardımıyla acı duygusu yok denecek civarı yetersizdir. Long pulse tipleri tip IV cilde civarı kolayca kullanılmaktadır. Cihazın ciltle teması olmadığından hijyen tarafından sıkıntı yaşanmaz. Merkezimizde FDA ve CE onaylı Long Pulse Alexandrite Lazer sistemi kullanılmaktadır.

Nd: Yag Lazer Epilasyon

Her cilt rengine sağlam bir şekilde uygulanır, ince kıllarda da etkilidir. En koyu cilt tipi Afro-Americana dahil olmak üzere, cilt lekelenmesine gerek olmaksızın uygulanabilir. Bu sebeple yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bu lazer epilasyon sisteminin melanine hassasiyeti bir sürü yetersizdir. Deriye lazer epilasyon enerjisini gönderirken en harici tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur. Uygulama anında ciltle teması olmadığından hijyen tarafından sıkıntı yaşanmaz.

Diode Lazer Epilasyon

Sadece ince, zayıf tüylerde başarılıdır. Bu nedenle daha çok yüzdeki ince tüylerde etkilidir. Cihazın uygulama esnasında ciltle teması olduğundan hijyen açısından sorun yaşanabilir. Soğutucu sistemi olmadığından acı biraz daha fazla hissedilebilir.

Mavi Işık (IPL)

Lazer epilasyon sistemi değil, geniş dalga boyunda ışık enerjisi sistemidir. IPL sistem olarak da adlandırılır. Modern ağda yöntemi olarak kullanılabilir, kalıcı çözüm değildir.

Whatsapp: 0507 695 70 70