0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Tedavi Sonrası

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Tedavi ardından cilde bir nemlendirici sürülmesi kuruluğunu giderme tarafından faydalıdır. Kullanılan ürünün içeriğinde alkol, parfüm, renklendirici, kimyasal koku ve aynı tahriş edici maddeler bulunmamalıdır.

24 saat içerisinde yüksek oranda terlemeye gerek olacak zor spor ve aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ter lazer epilasyon tedavisi uygulanmış alanda tahrişe gerek olabilmektedir.

Yaklaşık 5 günün ardında cilt tamamıyla normale döner. Bu 5 gün içerisinde cildinizi ovmak ve keselemek mahaline bir temizleyici ya da sabun ile temizlemek ek olarak sağlıklıdır. Tedaviden sonra 2 hafta şüphesiz güneşe maruz kalınmamalıdır. Bu zaman zarfında ve tercih olarak ise lazer epilasyon tedavi sürecinde düzenli olarak yüksek sığınma faktörlü güneş kremi kullanılmalıdır.

Lazer epilasyon tedavisinden 24 saat sonra deride, çatlak, kabuklanma, inflamasyon, kızarıklık yoksa makyaj yapılmasında bir sakınca yoktur. Bahsi geçtiğimiz etkiler laf konusu ise şunlar tamamıyla iyileşene civarı makyaj yapılmamalıdır. Lazer epilasyon yapılmış olan bölgelere tedaviden sonra en az 3 gün kesme, traşlama benzeri işlemler şüphesiz yapılmamalıdır.

 

Whatsapp: 0507 695 70 70