0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Lazer Epilasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Lazer Epilasyon Nedir ve Nasıl Uygulanmaktadır?

Lazer epilasyon, bireyin vücudunda istemediği tüylerden kurtulmasının en daimi ve en sağlıklı metodudur. Lazer epilasyon yardımıyla kişi ağrı çekmeden daimi bir biçimde istemediği tüylerden kurtulur.

Lazer epilasyon’da kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti aracılığıyla emilme niteliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer taktiği ile yapılmış olan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden direk kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulama Gerekmektedir?

Bütün kökler aynı zamanda etkin olmaz. Kıl köklerinin anajen, katajen ve telojen aşamaları vardır. Etkin duruma geldiklerinde bu köklere de uygulama gerekiyor. Bu sebeple bireyin kullarının kalınlığı ve yoğunluğuna yönelik seans kesinleştirmek bir sürü ek olarak gerçek ve daimi bir uygulama olmasını olanağı sağlar.

Sancaktepe Lazer Epilasyon merkezinde aşağı yukarı olarak genellikle 6-8 lazer epilasyon seansı yeteri kadar olmaktadır.

Lazer Tedavileri Esnasında Güneşe Çakmak Sakıncalı Mıdır?

İşlem esnasında kızarıklık olan cildin güneşe maruz kalmaması gerekiyor. Deride kızarıklık meydana getirebileceği düşünülerek tedaviden öncesinde ve tedaviden ek olarak sonra güneşe çıkmak nihai derece zarar veren olabilmektedir. Ciltte lekelenmelere neden verebilir. Bu sebeple tedavi boyunca güneşten sakınmak öneri edilir.

Whatsapp: 0507 695 70 70