0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Meme Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Göğüs uçlarına yönelik bazı göğüs estetiği ameliyatları, meme kanseri ardından alınan bir göğüsün bir ek olarak yapılması benzeri göğüs estetiği ameliyatları, üstelik erkeklerde göğüslerin aşırı büyümesinin  ( bunun için jinekomasti deniyor ) tedavisi amaçlı yapılmış olan göğüs estetiği ameliyatları benzeri bir kaç alt başlık ek olarak sıralanabilir.

Meme Büyütme

Göğüs büyütme operasyonu bayan göğsünü boyut ve biçim olarak büyütmek amaçlı yapılan estetik cerrahi bir girişimdir. Göğüsün arkasına yerleştirilen meme protezleri ile göğüs etrafı ölçümleri bir ya da birden çok sütyen ölçüsü halinde arttırabilir. Göğüs büyütme operasyonu görünümünde değişime ne sebeple olup, bireyin kendine meydana gelen güvenini arttıracaktır. Şayet birey fiziksel olarak sıhhatli ve beklentileri ile ilgili gerçekçi ise; bu estetik göğüs büyütme operasyonu amaçlı güzel bir adaydır.

Meme Küçültme

Estetik meme küçültme operasyonu, kadının dış görünümünü düzeltmek amaçlı yapılmış olan kozmetik ameliyatlardan biri benzeri gözükmekle birlikte esasında estetik değil rekonstrüktif bir ameliyattır. İriliğe bağlı sarkık bir göğüs, kadında sırt ve boyun ağrılarına ne sebeple olabilir, kamburluğa sebep olabilir.

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Operasyonu Bilhassa doğum ardından süt verme nedeni ile büyüyen memelerde, süt devresinin bitmesinden sonra meme hacmi küçülür ve estetik açıdan bozulur. Memede meydana gelen küçülme sonucu olarak deri esnekliğini yitirir ve meme başı aşağı gerçek sarkar. Bazı kişilerde de aşırı kilo kaybı sonucu olarak da benzer sıkıntı oluşur. Bu vaziyet meme dikleştirme operasyonu ile düzeltilebilir. Bu operasyon hastanın kendi dokularıyla yapılır. Meme dokusu çıkarılmadan sadece bollaşan derinin fazla kısımları çıkarılır.

Whatsapp: 0507 695 70 70