0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Kulak Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Estetik kulak ameliyatları çoğunlukla kepçe kulakları başa ek olarak yaklaştırmak, eksik kıvrımlarını şekillendirmek veya büyük kulakları küçültmek amaçlı yapılır. Kulak kepçesindeki Y şeklindeki kıvrımın eksik gelişmesi veya düz olması, kulakların baştan pek bir açıyla uzak olması çoğunlukla basit sebeptir. Kepçe kulak operasyonu çoğunlukla kulak gelişiminin bitirdiği 6 yaşından itibaren yapılmaktadır. Her ne civarı bu yaşlardan itibaren yapılsa da muayenehane pratikte karşımıza 20li yaş grubundaki sık sık yapılmış olan bir operasyon olarak karşımıza çıkar.

Kepçe kulak sorunu meydana gelen erkeklerde az saç kestirememe, kadınlarda saçlarını toplayamama benzeri farklı sebeplerle de operasyon olmak isteyebilirler.

Kepçe kulak estetiği operasyonu sık sık lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Şayet hasta kişi çocuksa genel anestezi gerekebilir.

Kepçe Kulak Operasyonu Yöntemi

Kepçe kulak operasyonu 1 ,5-2 saat sürer. Komplike olgular ek olarak uzunca sürebilir. Kulaktaki meseleye yönelik operasyon taktiği değişebilir. Operasyon kulak arkasından yapıldığı amaçlı görünür bir iz kalmamaktadır.

Kulak arka sebebinden yapılmış olan kesi ile kıkırdak dokuya ulaşılır.  Kulak operasyonu ile ilgili birden bir sürü cerrahi yöntem yer almaktadır.

Bunlardan bazılarında kıkırdak dokudan bazen bölümler çıkarılır veya doku çıkarılmadan kıkırdak üstünde hafifçe törpülenerek kulağa biçim verilir. Anatomik kıvrım yapısı bozulmadan kulak geriye gerçek katlanır. Bununla Birlikte yine açılmaması amaçlı daimi dikişler konur.

 

 

Whatsapp: 0507 695 70 70