0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Çene Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Çene, yüzün mühim bir parçası meydana gelmesine karşın çene ile ilgili estetik sorunlar kişiler aracılığıyla gündeme gelmemekte ve estetik müdahale istekleri çoğunlukla burun şekil bozukluklarının ya da yüz ve boyun bölgesindeki ten sarkmalarının düzenlemesi istikametinde olmaktadır.

Bu sayede çene değerlendirmesi komşuluğunda yer alan dudak, diş ve burun benzeri anatomik yapılara karşı yapılmalıdır.  Çene’nin yapısı estetik sorunların düzeltilmesi amaçlı yüzü yaratan yapılar arasındaki uyumu sağlamak bununla birlikte ağzın, dudakların ve burnun görünümüne de olumlu katkıda bulunduğundan yüz bölgesi estetik müdahale isteği bulunan bütün kişiler amaçlı çene yapısının da değerlendirilmesi ve ek olarak süper bir estetik zarafet amaçlı çene ile ilgili estetik sorunların de halledilmesi önerilmektedir.

Çene ucuna yerleştirilen farklı yapıdaki implantlar yüzün alt kısmı ve çenenin, ön ve arka planda büyütülmesini sağlarken yukarıya – aşağı ve sağ-sol büyütmeler amaçlı yoksun kalınabilir ve bu sebeple çene kemikleri üzerinde farklı cerrahi müdahaleler gerekebilmektedir.

Çene Operasyonu kimler amaçlı yapılır?

Çene ameliyatları yüzünde şekil bozukluğu bulunan bütün kişiler amaçlı yapılır. Ancak yüzde şekil bozukluğu bulunan kişinin yaşı küçük ise aile fertlerine büyük iş düşmektedir. Çene bozukluğu bulunan bir çocuğun küçük yaşta ameliyat olması psikolojisi tarafından yararlıdır. Çocuğun toplumsal gelişmesini direk etkiler.

Çene Estetiği Sonrası

Çene estetiği ameliyatından anında ek olarak sonra alanda bir kaç zaman süresince şişlik ve rahatsızlık olacaktır. 1-2 hafta Gülümseme ve konuşmada belli bir zaman bir güçlük çekmeniz normaldir. Yanak ve boyun kısmında morluklar da görülebilir.

 

Whatsapp: 0507 695 70 70