0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Burun Estetiği

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Rinoplasti başka bir deyişle burun estetiği operasyonu ülkemizde ve dünya’da en sık yapılmış olan estetik operasyonudur. Bu operasyon ile burun ucu ve burun sırtındaki kimi sorunlar düzeltilebilir. Burunun biçimi küçültülebilir ya da isteğe karşı büyütülebilir. Şunlar yapılırken bu sırada hastanın fonksiyonel olarak bir soluk darlığı sorunu varsa buda eşliğinde düzeltilir. Burun estetiği kişiye has bir ameliyattır. İnsanların anatomik yapıları ve burunların anatomisi değişiklikler gösterir. Dolayısı İle yapılmış olan burun ameliyatının o kişiye çekici olması gerekiyor.

Burun estetiği hangi yaş grubundaki yapılır sualine yanıt verecek olursak erkeklerde 18 kadınlarda 17 yaşını doldurmuş olmak fizyolojik açıdan yetecektir. Zira kemik gelişimi bu yaş grubundaki bitirir. Fakat fiziksek gelişimin yakınında yaşamsal ve ruhsal gelişimde mühimdir. Burun estetiği öncesi pc ortamında ifade edilecek işlerin eskiden planlanması hem bir hastanın beklentilerini, bununla birlikte operasyonu yapacak hekimin tam olarak görülmesi açısından mühimdir.

Teknik olarak basit amaç narin dokuları kıkırdak kemikleri ayırdıktan anında hemen ardından bu kemiklerdeki sorunları düzeltmekten ibarettir. Bunun amaçlı 2 sokak izlenebilir. Bunlardan bir tanesi 2 burun deliğini birleştiren korimella ismi verilen dokuyu keserek ya da kesmeyerek yapılmaktadır. Şayet doku kesilerek yapılıyorsa bunun için açık rinoplasti, kesilmeyerek yapılıyorsa bunun için kapalı rinoplasti ismi verilir.

Ameliyat anında hemen ardından iyileşme vakti önce tampon meydana geldiği amaçlı ve ödem meydana geldiği amaçlı bir miktar soluk darlığı gerçekleşir. Tamponların varlığı esnasında hasta kişi açısından sorunlar oluşabilir fakat şunlar çıkarıldıktan anında hemen ardından hasta kişi ek olarak huzurlu soluk almaktadır. Gözaltında bir miktar morluklar oluşur ve bunun en az olması amaçlı operasyonu yapan hekimin çalışmalar yapması gerekiyor.

Whatsapp: 0507 695 70 70