0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Yağ Aldırma

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Yıllarca diyet ve düzenli egzersiz yapabilir ve bu kabul görmeyen çıkıntılardan kurtulamazsınız. Üstelik bazen kilolu bile olmadığınız takdirde, vücudunuzun bir takım bölgelerinde orantısızlıklar olabilmektedir. İşte bu tür vaziyetlerde, aradığınız çare liposuction olabilmektedir.

Yağ Aldırma (Liposuction) Nedir?

Liposuction bedende belli bölgelerde bir araya gelen yağların vakum yardımıyla ince kanüller (metal borular) faydalanılarak alınması yoludur. Bu girişim ile vücudun diğer bölgelerine yönelik daha çok yağ toplanması meydana gelen yerlerden yağlar alınarak vücuda daha orantılı bir biçim kazandırılmaktadır.

Bu işlem göbek, kalça (basenler), bacaklar, diz, bel yanları, sırt bölgesi, ayak bilekleri, kollar ve çene altı benzeri bölgelerde bilhassa uygulama alanı bulmaktadır.

Yağ Aldırma (Liposuction)  Operasyonu Sonrası

Liposuction işlemden sonraki önce hafta meydana gelen ödem nedeni ile neticesi algılamak olası olmaz. Tartıda kilo değişikliği farklılık edilmez. İkinci haftayla beraber ödem azalmaya ve netice görülmeye başlar. Çoğunlukla 4 ila 6 hafta daha sonra netice %70 oranda belirir. Tam düzeme daha uzunca bir süre gerektirebilir.

 

Whatsapp: 0507 695 70 70