0216 496 11 11 info@estetikmed.com
Bizi Arayın: 0216 496 11 11

Kavitasyon

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Kavitasyon Nedir?

Cildin harici yüzeyine tatbik edilen ultrasonun dağılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında anlık ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yoldur. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları sayesinde savaşan, cerrahi olmayan bir yoldur.

Kavitasyon Ne Türlü Etki Eder?

Cilde tatbik edilen ultrason yayılır ve yağ dokusundaki hücre sıvısında anlık ve yüksek basınç değişikliklerine ne sebeple olarak; köpüklenme, genişleme, patlama yaratarak kavitasyon etkisini oluşturur. Bu etki yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depolanmış yağların yapısını bozar.

Dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanır, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yöntemiyle vücuttan dışarı atılırlar. Yerleşmiş bölgesel yağları eritir, selülitli bölgelerin görünümünü azaltır, cildi sıkılaştırır.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Kişinin huzursuz meydana geldiği bölgenin büyüklüğü, yoğunluğuna yönelik değişebilmekle beraber 10-15 zaman aralıklarla 4-8 seans uygulama yapılabilir. Beraber yapılması gerekli olan destekçi uygulamalara yönelik bu süreler kısalabilir.

Kavitasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Kavitasyon uygulama bölgeleri karın, bel etrafı, basen, kollar, gıdı, bacaklara uygulanmaktadır.

 

Whatsapp: 0507 695 70 70